O firmie

Produkcja Ogrodnicza Gabriela Starek działa od 2004 r. prowadząc uprawę pomidorów i sałaty w szklarni o powierzchni 6 ha. Kontynuując działalność rodziców łączymy tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi takim jak:

– komputerowe nawadnianie i wydzielanie składników odżywczych;
– komputerowy system sterowania klimatem umożliwiający optymalizację mikroklimatu w szklarni;
– doświetlanie produkcji w okresie zimowym;
– całoroczne ogrzewanie;
– hydroponiczna uprawa sałaty.

Samodzielnie produkujemy sadzonki, które są przygotowywane wyłącznie z kwalifikowanego materiału siewnego, a kwiaty zapylane są wyłącznie przez trzmiele.

Stosujemy przyjazną środowisku praktykę upraw poprzez ograniczanie emisji dwutlenku węgla oraz stosowanie biologicznych środków ochrony roślin. Dzięki stosowaniu takich standardów, których potwierdzeniem jest uzyskany przez nasze gospodarstwo certyfikat jakości Global G.A.P. otrzymujemy produkty najwyższej jakości charakteryzujące się trwałością, dobrym smakiem i znajdujące uznanie u odbiorców krajowych i zagranicznych.

Poprzez rozbudowę i modernizację naszego gospodarstwa dążymy do udoskonalenia jakości naszych produktów.

Nie poprzestajemy również na stosowaniu rozwiązań ekologicznych tylko w produkcji szklarniowej. Gospodarstwo wykorzystuje energię elektryczną pozyskiwaną z odnawialnych źródeł energii, gdyż w chwili obecnej posiada elektrownię wiatrową i przygotowuje się do budowy farmy fotowoltaicznej.

Dzięki osiąganym wynikom mamy możliwość wspierania finansowego projektów takich jak: budowy dróg lokalnych, fundusze stypendialne dla utalentowanej młodzieży, akcje charytatywne w lokalnych szkołach.

Zapraszamy do współpracy.